fbpx

Bonding od a - z

Piękny uśmiech na jednej wizycie – czy jest to możliwe?
Oczywiście, że jest! Na pomoc przychodzi bonding (licówki kompozytowe wykonywane w gabinecie) czyli coraz popularniejsza metoda odbudowy zębów. Pacjenci, którzy nie lubią kształtu swoich zębów, przebarwień, ukruszonej powierzchni zęba bądź zmagają się z diastemą – to bonding jest dla nich idealnym rozwiązaniem!

Prime Dental Bonding

Czym Właściwie Jest Bonding?

Bonding to mało inwazyjna metoda odbudowy estetycznej zębów przy użyciu nowoczesnych żywic kompozytowych. W trakcie zabiegu dochodzi do połączenia wypełnienia kompozytowego wraz z tkanką twardą zęba. Ważnym elementem są słowa – „mało inwazyjna metoda” ponieważ zabieg jest całkowicie bezpieczny dla Pacjenta, wymaga jedynie niewielkich preparacji zęba i pozwala w krótkim czasie przywrócić naturalny i piękny uśmiech.

Dla Kogo?

To metoda dla osób, które pragną zmienić kształt bądź kolor swoich zębów w szybkim czasie, a przy czym praktycznie nie naruszyć szkliwa. Można go również proponować osobom, które nie akceptują założenia aparatu ortodontycznego, a chciałyby poprawić swój uśmiech.
Czy bonding jest dla każdego? Na pewno nie jest to metoda dla osób zmagających się ze zmianami próchniczymi lub bruksizmem.

Jak Wygląda Zabieg?

Przed wykonaniem bondingu niezbędna jest wizyta u higienistki w celu oczyszczenia jamy ustnej z niechcianego kamienia. Aby wzmocnić efekt bondingu bardzo często Pacjenci przed zabiegiem decydują się na wybielanie gabinetowe lub nakładkowe w Prime Dental. Śnieżnobiały lub naturalny kolor zębów jest idealnym dopełnieniem zabiegu. Ostatnim etapem jest bonding wykonywany w naszej klinice przez dr Małgorzatę Kujdę, która z najdokładniejszą precyzją sprawi, że otrzymasz swój wymarzony uśmiech.

Jakie są efekty?

Efekt jest natychmiastowy i już po pierwszej wizycie zobaczysz swój „nowy” uśmiech!

Prime Dental Bonding
Prime Dental Bonding

Bonding może być alternatywą licówek porcelanowych. Przede wszystkim dla osób, które wahają się jeszcze lub na ten moment nie są gotowe na większą pracę protetyczną. Jeżeli zależy Ci na szybkim i od razu widocznym efekcie – to rozwiązanie jest dla Ciebie!