fbpx

Stomatologia Dziecięca

Stomatologia dziecięca nazywana przez lekarzy pedodoncją to dziedzina stomatologii specjalizująca się w leczeniu dzieci. Pierwsza wizyta u dentysty jest szczególnie ważna. Warto zadbać, aby mały Pacjent dobrze kojarzył to miejsce. Stomatolodzy zalecają, aby pierwsza wizyta u stomatologa odbyła się już po pojawieniu się pierwszych zębów u dziecka. Najmłodsi wymagają specjalistycznego podejścia psychologicznego – w naszej klinice każda wizyta z małym Pacjentem odbywa się w miłej i bezstresowej atmosferze. Dzięki najnowocześniejszym metodom wyleczymy zęby mleczne i stałe. 

Stomatologia Dziecięca Prime Dental

Na pierwszej wizycie adaptacyjnej dziecko zostaje zapoznane z lekarzem prowadzącym i sprzętem medycznym. Dopiero na kolejnej wizycie rozpoczynamy leczenie dziecka. Dzięki temu nasza pociecha powraca do gabinetu z szerokim uśmiechem na twarzy. Na każdej wizycie w Prime Dental stomatolog krok po kroku instruuje rodziców jak dbać o poprawną higienę i uzębienie swojej pociechy, a mały Pacjent otrzymuje personalizowaną odznakę. 

Stomatologia Dziecięca Prime Dental

Zabiegi dla najmłodszych:

  • wizyta adaptacyjna
  • fluoryzacja
  • lakowanie zębów stałych
  • wypełnienia w zębach mlecznych i stałych
  • usuwanie zębów mlecznych
  • higienizacja i czyszczenie 

Opieka stomatologiczna dzieci to przede wszystkim zapobieganie problemom stomatologicznym w przyszłości. Dziecko w każdym wieku powinno być pod stałą opieką lekarza-dentysty, nawet jeżeli nie ma ku temu powodów. 

Regularne wizyty kontrolne z Twoją pociechą powinny odbywać się co 3 miesiące!