fbpx

Implanty & Implanto-Protetyka

Implanty dentystyczne są idealnym rozwiązaniem dla większości osób z pojedynczymi lub kilkoma ubytkami w uzębieniu. 
Na implanty nigdy nie jest za późno. Z zębami opartymi na implantach będziesz mógł jeść, rozmawiać i śmiać się jakbyś miał swoje naturalne zęby.
Nasza klinika współpracuje z firmą Dentsply Sirona, światowym liderem w dziedzinie rozwiązań implantologicznych, wszczepiając implanty marki Astra Tech.

Prime Dental Implanty
Prime Dental Implanty Wrocław

Podczas konsultacji implantologicznej lekarz wykonuje zdjęcie tomograficzne sprawdzając czy Pacjent posiada wystarczającą ilość kości, aby bezpiecznie wszczepić implant. W niektórych przypadkach (przed zabiegiem implantacji) potrzebny jest zabieg regeneracji kości lub podniesienia dna zatoki. Następnie lekarz tworzy kompleksowy plan leczenia i wszczepia implant. Czas integracji implantu z kością to około 3-4 miesiące, dopiero po tym czasie lekarz protetyk pobiera wyciski pod przyszłe uzupełnienia protetyczne (pojedyncze korony, mosty lub protezy oparte na implantach). Laboratorium protetyczne wraz z lekarzem prowadzącym projektują przyszłą pracę Pacjenta (łącznik wraz z koroną). Najważniejszą częścią całej pracy są łączniki wykonywane w Szwecji lub Belgii. To najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązanie, które możemy zaproponować naszym Pacjentom. Łączniki Atlantis gwarantują doskonałe połączenie pomiędzy koroną, a implantem, odwzorowując idealny kształt zęba oraz kształtując dziąsło wokół korony.

Prime Dental Implanty Wrocław

Zastąpienie jednego zęba

Implanty zapewniają  mocną i stabilną podstawę dla sztucznych zębów, które wyglądają i funkcjonują tak jak naturalne. Pomagają zachować zdrowy stan sąsiednich zębów, dzięki wyeliminowaniu użycia klamry i konieczności szlifowania sąsiednich zębów dla stworzenia filarów mostu. Bardzo ważną cechą implantów jest to, że stymulują tkankę kostną i dziąsła, co zapewnia atrakcyjny i estetyczny efekt przez długi czas. Prime Dental Implanty

Zastąpienie kilku zębów

Przy braku kilku zębów możemy wszczepić kilka implantów i wykonać na nich korony lub mosty na implantach, czyli pracę protetyczną, która wygląda jak zęby naturalne i jest na stałe przytwierdzona. Nie jest wtedy wymagane szlifowanie sąsiednich zębów. Takiej pracy na implantach nie wyciąga się jej z jamy ustnej, nie ma też żadnych widocznych metalowych klamer, jakie można spotkać przy klasycznych protezach.

Prime Dental Implanty Kilka Zebow

Zastąpienie wszystkich zębów

Gdy pacjent stracił wszystkie zęby w szczęce lub żuchwie możemy nawet zastąpić pełen łuk zębowy. W takich przypadkach jest kilka możliwości:
  • Stały pełny most przytwierdzony do kilku implantów dentystycznych, jest to praca której pacjent sam nie wyciągnie

Prime Dental Implanty Most Na Wszystkich Zębach
  • Wyjmowana proteza, która pozostaje bezpiecznie na swoim miejscu, 
montowana na dwóch lub kilku implantach dentystycznych
Prime Dental ProtezaWszystkie rozwiązania zapewniają, że sztuczne zęby pozostają bezpiecznie na swoim miejscu, dając pewność siebie podczas jedzenia i mówienia.
Prime Dental Implanty Wroclaw