fbpx

Endodoncja - Leczenie Kanałowe

To leczenie polegające za usunięciu zainfekowanej przez bakterie wewnętrznej części zęba. Często pacjenci skarżą się na uciążliwy ból lub opuchliznę. Jeśli czujesz takie objawy, koniecznie do nas zadzwoń.
Obecnie wiele zębów można uratować przed usunięciem, dlatego w naszej klinice stosujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem, zwanym leczeniem endodontycznym lub mikroskopowym. 

Endodoncja Leczenie Kanałowe Prime Dental

W naszej klinice leczenie kanałowe pod mikroskopem to standard. Używamy najnowocześniejszy sprzęt, który pozwala na bardzo dokładne oczyszczenie systemu kanałów oraz ich wypełnienie.
Lekarz endodonta korzysta z:

  • mikroskopu(Zeiss Extaro 300), uzyskuje duże powiększenie, co ułatwia odnalezienie wszystkich kanałów w danym zębie
  • urządzenia do elektronicznego pomiaru długości zęba i maszynowego opracowania systemu kanałów
  • systemu do wypełnienia kanałów materiałem na ciepło- gutaperką, ze zwiększonym ciśnieniem i temperaturą, co umożliwia wypełnienie kanałów w każdym kierunku.

Wszystko to gwarantuje bardzo dobre rezultaty w leczeniu i szybkie gojenie się zmian.
W trudniejszych przypadkach zawsze możemy wykonać badanie CBCT- tomografię komputerową, bardzo przydatną w przypadku ponownego leczenia kanałowego.

Pacjenci wciąż obawiają się leczenia kanałowego, mając wiele wątpliwości. Zapraszamy na konsultacje, na której nasi lekarze wytłumaczą każdy krok.

Leczenie Kanałowe Pod Mikroskopem Prime Dental