fbpx

Prime Dental - Radiologia

RTG Punktowe

Każdy z naszych gabinetów jest wyposażony w nowoczesny, punktowy aparat RTG (korzystamy z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku: RX DC HyperSphere oraz RX DC Extend), który wykonuje zdjęcia pojedynczych zębów. Zdjęcia pojawią się natychmiast po wykonaniu na ekranie komputera, dzięki temu lekarz może je analizować i dowolnie przetwarzać. Wykonane zdjęcia zapisywane są w karcie pacjenta, co daje łatwość konsultacji między naszymi specjalistami.

Tomografia Komputerowa

Na wyposażeniu kliniki znajduje się flagowy model tomografu 3D MyRay X9 PRO. Dzięki niemu jesteśmy w stanie wykonać na miejscu zdjęcia:

  • pantomograficzne
  • cefalometryczne (boczne głowy)
  • CBCT – zdjęcia 3D (tomografia)

To innowacyjne urządzenie o doskonałej precyzji obrazowania, które wspomaga pracę lekarza zwłaszcza przed zabiegami implantologicznymi, ale także w endodoncji, ortodoncji lub chirurgii. Tomograf pozwala uzyskać bardzo szeroki zakres pola obrazowania – od 4x4cm czyli pojedynczego zęba, aż do 16x18cm (większość twarzy pacjenta). Technologia obecna w tomografie stomatologicznym ukazuje każdy szczegół anatomiczny, który chce zobaczyć lekarz. Dużą zaletą dla pacjenta jest także krótki czas badania i zmniejszona dawka promieniowania do niezbędnego minimum.

Tomografia Komputerowa Prime Dental