fbpx

Stomatologia Estetyczna

W naszej klinice spełniamy marzenia o pięknym uśmiechu. Najważniejszym celem dla nas to poznać Twoje oczekiwania. Chętnie porozmawiamy i przedstawimy Ci plan leczenia dobrany do Twoich  potrzeb.

Często by osiągnąć sukces w leczeniu musimy połączyć kilka dziedzin stomatologii i nasz cały zespół oraz technika dentystycznego.

Prime Dental Stomatologia Estetyczna

Bonding

Bonding – to nieinwazyjna i nowoczesna metoda zmiany poprawy estetyki uśmiechu za pomocą żywicy kompozytowej. Najczęściej pożądany efekt można uzyskać w ciągu jednej wizyty. To dobra alternatywa dla licówek porcelanowych.  W naszej klinice często zabieg ten wykonywany jest przed montażem aparatu ortodontycznego, w celu odbudowy startych tkanek zęba oraz podniesienia wysokości zwarcia. Za pomocą bondingu możemy zamykać diastemę lub szpary międzyzębowe, odbudować ukruszenia czy pęknięcia lub zmienić kolor lub kształt zęba. Mimo wielu zalet nie każdy pacjent może być zakwalifikowany do tego zabiegu. Bonding nie stosuje się u osób cierpiących na bruksizm lub jeśli pacjent ma duże braki zębowe w odcinku bocznym. 

Zabieg jest praktycznie bezbolesny i bardzo często pacjent nie potrzebuje podania znieczulenia. Lekarz wytrawia szkliwo zęba, rozprowadza bond, czyli czynnik łączący oraz warstwę właściwą kompozytu o dobranym wcześniej kolorze. Bardzo ważną częścią jest późniejsze wypolerowanie całej odbudowy, aby efekt był naturalny i piękny na dłuższy czas. 

Licówki

Licówki – to wysokoestetyczne odbudowy porcelanowe lub kompozytowe najczęściej wykonywane w odcinku przednim. To cienka porcelanowa (lub kompozytowa) struktura, którą cementuje się do licowej (przedniej) części zęba. Lekarz jedynie minimalnie musi oszlifować zęby, a są również przypadki, w których zęby nie wymagają ingerencji. Jest to metoda minimalnie inwazyjna, która zapewnia doskonałe efekty estetyczne. Dzięki licówkom można zmienić kolor i kształt zęba.

Prime Dental Licówki Veneers

Korony

W Prime Dental lekarz oszlifowuje ząb pod kontrolą mikroskopu. Dla doskonałego efektu estetycznego powierzchnię zęba należy pomniejszyć z każdej strony (oszlifować) ok 1-2mm. Tak utworzymy miejsce dla przyszłej korony protetycznej. Pacjent ma możliwość wyboru materiału. Wykonujemy: 
– Korona pełnoceramiczne z podbudową z tlenku cyrkonu (wysoko estetyczne)
– Korony porcelanowe na podbudowie metalowej
– Korony porcelanowe e.max
Następnie lekarz pobiera wycisk zębów oraz dobiera kolor. Po kilku dniach pracownia protetyczna przesyła gotową koronę, którą lekarz cementuje na stałe. 

Prime Dental Korony Cyrkonowe