fbpx

Wizyta higienizacyjna – czy jest potrzebna?

Profilaktyka to jeden z najważniejszych elementów dbania o nasze uzębienie. Często zapominamy o regularnych wizytach u higienistki stomatologicznej. Wolimy odłożyć „na później” wizyty nienaglące – niestety to poważny błąd. Regularne wizyty higienizacyjne w Prime Dental uchronią Cię przed dodatkowym leczeniem, a także dodatkowymi kosztami.

Prime Dental Higienizacja

Kamień nazębny to osad przywierający do powierzchni zęba. Twardego osadu nazębnego nie usuniemy zwykłą szczoteczką. Tutaj pomóc nam może jedynie higienistka stomatologiczna, która za pomocą skalera ultradźwiękowego usunie zbędny kamień i zapobiegnie powstawaniu i rozprzestrzenianiu się próchnicy.

Kompleksowa wizyta higienizacyjna składa się z kilku etapów:
– skaling: usuwanie kamienia
– piaskowanie: usuwanie brunatnego osadu zgromadzonego na powierzchni zębów i w trudno dostępnych miejscach – za pomocą mikroskopijnych cząsteczek wyzwalanych pod bezpiecznym dla zębów ciśnieniem
– polerowanie powierzchni zębowej: ma na celu zmniejszyć przyleganie cząsteczek pokarmu na powierzchniach zębowych
– fluoryzacji: przywraca równowagę mineralną szkliwa i wzmacnia je przed szkodliwym działaniem bakterii
– instruktażu higieny: to jeden z najważniejszych etapów wizyty higienizacyjnej!

Edukacja Pacjentów na temat prawidłowego czyszczenia jamy ustnej jest bardzo ważna. Jeżeli będziemy dbali o nasze uzębienie prawidłowo – wizyty u stomatologa staną się rzadsze.

Jak należy szczotkować zęby? Czy powinnam nitkować zęby – jak wykonać poprawnie tą czynność? Szczoteczka manualna czy elektryczna? Przy których miejscach powinnam zwrócić szczególną uwagę szczotkując zęby? – na wszystkie powyższe pytania odpowie nasza higienistka oraz udzieli szczegółowego instruktażu krok po kroku, aby Pacjent po wyjściu z kliniki wiedział od A do Z jak prawidłowo dbać o swoje uzębienie.

Prime Dental Higienizacja

Czy „ściąganie kamienia” boli?

Skaling jest bardzo bezpiecznym zabiegiem dla naszego zdrowia i zębów. Nowoczesny sprzęt w klinice Prime Dental sprawia, że wizyta higienizacyjny należy do bezbolesnych zabiegów. W przypadku występującej dużej nadwrażliwości zębów wykonywane jest znieczulenie przed zabiegiem.

Jak często powinno się wykonywać wizytę higienizacyjną?

Zaleca się wykonywanie higienizacji co 6 lub 12 miesięcy – wszystko uzależnione jest od indywidualnego stanu uzębienia Pacjenta. W klinice Prime Dental we Wrocławiu każdą wizytę higienizacyjną wykonuje dyplomowana higienistka stomatologiczna z wieloletnim stażem.

Higienizacja Skaling Piaskowanie Prime Dental

Kto nie chciałby zachować własnych zębów przez całe życie? Najważniejszym elementem jest stała współpraca Pacjenta wraz z zespołem stomatologicznym. Po zakończeniu leczenia powinnaś/powinieneś pamiętać o:

– regularnych wizytach kontrolnych i wizytach higienizacyjnych (co 6 lub 12 miesięcy)
– myciu zębów – minimum 2 razy dziennie (najlepiej po każdym posiłku)
– nitkowaniu przestrzeni międzyzębowych
– stosowaniu płynów/pianek do płukania jamy ustnej – minimum raz dziennie

Do zobaczenia w Prime Dental we Wrocławiu!