fbpx

Wybielanie zębów - jaką metodę wybrać?

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. Nie trzeba nikogo przekonywać jak ważne jest pierwsze wrażenie i jak dużą rolę odgrywa “Twój uśmiech” w trakcie spotkania z drugą osobą. Jeżeli zastanawiasz się nad wybielaniem zębów i nie wiesz jaką metodą wybrać – przeczytaj poniższy post, a decyzja będzie prostsza!

Wybielanie Prime Dental

Przed wybielaniem wylecz wszystkie ubytki próchnicowe i wykonaj kompleksową wizytą higienizacyjną, aby Twoja jama ustna była kompleksowo przygotowana do zabiegu wybielania zębów. Kluczem do sukcesu jest wybór idealnej metody wybielania – i tutaj pomoże Ci Twoja higienistka lub lekarz!

W klinice Prime Dental oferujemy 3 sposoby wybielania zębów:

  • wybielanie gabinetowe
  • wybielanie nakładkowe
  • wybielanie metodą łączoną

Jaką metodę wybrać? Który sposób wybielania będzie najlepszy dla Twoich zębów?

Poznaj każdą metodę wybielania krok po kroku.

Wybielanie Gabinetowe

Jeżeli masz ograniczoną ilość czasu i chciałbyś zobaczyć natychmiastowy efekt – ta metoda wybielania będzie dla Ciebie! To najszybsza i bardzo popularna metoda wybielania (zwłaszcza przed ważnym wydarzeniem). Wybielanie składa się z jednej wizyty i trwa jedynie 90 minut. Polega na wybielaniu zębów preparatem o wysokim stężeniu (40%) czyli Opalescence Boost. Aktywacja chemiczna produktu nie wymaga dodatkowego naświetlania, dzięki naturalnemu ph oraz maksymalnej aktywności utleniającej. Produkt jest w pełni bezpieczny i nie uszkadza szkliwa. Lekarz lub higienistka zabezpiecza Twoje dziąsła specjalnym preparatem, a na zęby nakłada produkt wybielający. Cały proces powtarza trzykrotnie.
Efekt Wybielania zębów w Prime Dental

Wybielanie Nakładkowe

Jeżeli dysponujesz czasem i kilka wizyt w klinice nie jest dla Ciebie przeszkodą. Zabieg składa się z dwóch wizyt: pobrania wycisków i oddania indywidualnie wykonanych nakładek przez pracownie protetyczną. Wybielanie wykonujesz samodzielnie w domu, po dokładnym instruktażu lekarza lub Pani higienistki. Następnie przez kilka kolejnych dni wybielasz zęby za pomocą nakładek i żelu Opalescence. Po zakończeniu wybielania udaj się na wizytę kontrolną do swojego lekarza prowadzącego lub Pani higienistki. Wybielanie nakładkowe to najczęściej wybierana metoda przez naszych Pacjentów, a dlaczego? Ponieważ po upływie 6 czy 12 miesięcy możesz samodzielnie powtórzyć zabieg wybielania w domu, bez dodatkowej wizyty w gabinecie – oczywiście przestrzegając wszystkich wytycznych. Preparaty (żele) do wybielania domowego możesz dokupić w klinice Prime Dental.

Wybielanie Metodą Łączoną

Wybielanie gabinetowe Prime Dental
Jeżeli pragniesz osiągnąć najlepszy efekt – ta metoda jest dla Ciebie! To połączenie dwóch form wybielania: gabinetowego oraz nakładkowego.

Zabieg składa się z dwóch wizyt: pobrania wycisków pod indywidualne nakładki i wybielania gabinetowego, a na kolejnej wizycie oddania nakładek. Po profesjonalnym wybielaniu zębów w gabinecie, kontynuujesz proces wybielania w domu za pomocą nakładek.

Po każdej metodzie wybielania obowiązuje tzw. „biała dieta”. Ze swojej codziennej diety postaraj się wyeliminować produkty barwiące (przez minimum 2 tygodnie). Od momentu wybielania zębów naprzemiennie używaj pasty wybielającej i klasycznej. Końcowy efekt wybielania zębów uzależniony jest od wielu czynników min. spożywania napojów lub produktów, które powodują przebarwienia min.: kawa, herbata czy czerwone wino. Zaufaj doświadczonym specjalistom i spełnij marzenie o śnieżnobiałym uśmiechu!