fbpx

Wybielanie

Nadmierne picie kawy, herbaty czy palenie papierosów może powodować powstawanie osadów na zębach i niechcianego przebarwienia. Barwa uzębienia często jest także uwarunkowana genetycznie i nie mamy wpływu na kolor naszych zębów.
Piękny wygląd zewnętrzny to nie tylko zadbana cera czy smukła sylwetka to także zdrowy i śnieżnobiały uśmiech.
Higienizacja Stomatologiczna Prime Dental

1 Etap - Konsultacja

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia zabiegu wybielania jest konsultacja u stomatologa.
Po kompleksowym badaniu,  lekarz ocenia czy nie ma przeciwskazań do wykonania wybielania zębów. Paradontoza, próchnica, choroby przyzębia, ciąża czy odsłonięte korzenie zębowe – to jedne z najczęstszych przeciwskazań do wykonania zabiegu. Zmiany na zębach nie zawsze są widoczne od razu, najważniejsze, aby to lekarz zadecydował o braku przeciwskazań do wykonania zabiegu, aby cały proces był bezpieczny dla Twojego zdrowia. Lekarz po rozmowie z Pacjentem i kompleksowym badaniu pomoże w doborze odpowiedniej metody wybielania.
Higienizacja Wybielanie Prime Dental

2 Etap - Higienizacja

Aby efekt wybielania był satysfakcjonujący niezbędnym elementem jest wizyta higienizacyjna. Profesjonalne usunięcie złogów kamienia za pomocą skalera ultradźwiękowego oraz oczyszczenie zębów z brunatnego osadu (piaskowanie) to zabiegi wzajemnie się uzupełniające, które przygotowują zęby do zabiegu wybielania. 

Skaling Prime Dental

3 Etap - Wybielanie Zębów

W klinice Prime Dental oferujemy naszym pacjentom trzy metody wybielania zębów:

  • wybielanie gabinetowe
  • wybielanie nakładkowe
  • wybielanie gabinetowo-nakładkowe

WYBIELANIE GABINETOWE 

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, które polega na trzykrotnym nałożeniu żelu wybielającego – Opalescence Boost 40%. W przeciągu 90 minut można uzyskać bielsze zęby od 5 do 8 tonów. Efekty są możliwe dzięki użyciu żeli o wysokim stężeniu. Wybielanie jest w pełni bezpieczne, a efekt utrzymuje się nawet do 2 lat.

WYBIELANIE NAKŁADKOWE (domowe)

Metoda wybielania, którą Pacjent (po konsultacji z lekarzem) przeprowadza samodzielnie w domu. Stomatolog pobiera wyciski szczęki i żuchwy, a następnie w pracowni protetycznej zostają wykonane indywidualne nakładki. Przy odbiorze nakładek lekarz krok po kroku instruuje Pacjenta o dalszych etapach wybielania. Efekt zabiegu widoczny jest już po pierwszej aplikacji i utrzymuje się nawet do 2 lat. 

Wybielanie Nakladkowe Prime Dental

WYBIELANIE GABINETOWO – NAKŁADKOWE

To połączenie dwóch metod wybielania – gabinetowego oraz nakładkowego, proponowane jest Pacjentom, którzy pragną osiągnąć najlepszy i najtrwalszy efekt wybielania zębów w szybszym czasie. Pierwszy etapem jest wybielanie zębów żelem Opalescence Boost 40% w gabinecie stomatologicznym, a kolejnym oddanie Pacjentowi indywidualnych nakładek wykonanych w laboratorium protetycznym

Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniej metody wybielania dostosowanej do indywidualnych oczekiwań i potrzeb Pacjenta. Każdy zabieg przeprowadzany jest z najwyższą troską o bezpieczeństwo oraz komfort Pacjenta. Oferując najwyższej klasy materiały stomatologiczne i nowoczesny sprzęt sprostamy oczekiwaniom najbardziej wymagającym Pacjentom.